Co můžete udělat, když má Váš pejsek epileptický záchvat?
Máte doma pejska s diagnostikovanou epilepsií? Níže uvádíme pár rad a jeden zajímavý článek na toto téma. Pokud má Váš pejsek záchvat poprvé, vždy nejprve navštivte veterináního lékaře.
- I když to nebývá lehké, zachovejte klid. Pro psa je v tu chvíli nejlepší, když na něj mluvíte klidným a přátelským hlasem.
- Dejte stranou nábytek a předměty, o něž by si pejsek mohl při záchvatu ublížit. Pokud se jedná o nábytek, s nímž nelze pohnout, pak mezi něj a psa položte polštáře nebo deku.
- Pod hlavu pejskovi dejte něco měkkého, například polštářek. Počínejte si opatrně, aby Vás pejsek v záchvatu nepokousal.
- Vypněte ostré světlo, ztlumte hlasitou hudbu nebo televizi.
- Pokud záchvat trvá déle než 5 minut nebo pokud se záchvaty opakují, je však nutné vyhledat urychleně pomoc veterináře.
- Máte doma pejska epileptika? Mezi povinnou výbavu patří rektální diazepam, který použijte v případě déle trvajícího záchvatu a poté ihned zkontaktujte veterináře.
- Veďte si záznamy o proběhlých záchvatech a podaných přípravcích. Vyhodnocujte tyto informace, sledujte souvislosti.
Zdroj: H. C. Gurney, DVM, and Janice Gurney, B.S., M.A., A Simple, Effective Technique for Arresting Canine Epileptic Seizures, The Journal of the American Holistic Veterinary Medical Association, Leden-Březen 2004, strany 17-18
TELEFON:
596 913 397
MOBILNÍ TELEFON:
739 802 030
e-mail: info@klinika-yorica.cz
Copyright © 2024 veterinární klinika YORICA